Dla uczniów, rodziców i nauczycieli
Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza
Szanowni Państwo!
Ruszył Program wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów, rodziców i nauczycieli finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Głównym zadaniem programu jest zorganizowanie podstawowej formy wsparcia dla uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy poszukują informacji na temat dobrostanu psychicznego po pandemii.
Zachęcam do korzystania z Linku do strony: Internetowej Platformy Specjalistyczno-Doradczej
https://pwpp.uksw.edu.pl/
Platforma Specjalistyczno-Doradcza prężnie się rozwija i aktualnie w naszej ofercie proponujemy następujące obszary wsparcia.
- prowadzenie bezpłatnego doradztwa psychologicznego i pedagogicznego dla uczniów, rodziców, nauczycieli i specjalistów w m. in w następujących obszarach:
- wsparcie emocjonalne i informacyjne w bieżących trudnych sytuacjach dzieci, młodzieży i dorosłych
- rozwiązywanie problemów wychowawczych z dziećmi i młodzieżą,
- praca z zespołem klasowym,
- przezwyciężanie trudności w komunikacji i w relacjach,
- przewlekły stres,
- wsparcie dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
- i inne
Prowadzenie bezpłatnych szkoleń online dla nauczycieli, rodziców i specjalistów - trenerzy są z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz w prowadzeniu szkoleń dla rodziców i nauczycieli). Szkolenia są online, ale powadzone metodą warsztatową w kontakcie. Aktualnie w ofercie mamy łącznie kilkadziesiąt szkoleń z następujących obszarów:
- Budowania wspierających relacji z uczniem
- Wzmacnianie odporności psychicznej
- Wykorzystania relacji socjoterapeutycznej w codziennej pracy wychowawczej
- Komunikacji empatycznej opartej o porozumienie bez przemocy,
- Rozwiązywania sytuacji konfliktowych
- Radzenia sobie z trudnymi emocjami jak złość, wstyd, poczucie winy,
- Kompetencje głębokie w pracy nauczyciela
- Pomoc uczniom z krótkowzrocznością
Wkrótce nasza oferta poszerzy się o następujące obszary:
- Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
- Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole
- Rozwijanie warsztatu metodycznego nauczycieli i wychowawców
- Profilaktyka zachowań ryzykownych i uzależnień behawioralnych
- Edukacja domowa
- i inne
Wszystkie szkolenia i konsultacje w ramach poradnictwa są online i bezpłatne. W każdym tygodniu poszerzamy ofertę szkoleń i dostępnych specjalistów.
Na czacie minimum 8 godzin dziennie jest dyżur osób służących informacją na temat programu i platformy (w tym wspieranie w procedurze logowania, zapisu na szkolenia oraz nawigacji po stronie).
MOTOMIKOŁAJE 2021
Od piątku 22.10.2021 r. rusza zbiórka słodyczy dla dzieci z domów dziecka w ramach akcji MOTOMIKOŁAJE oraz karmy (suchej, mokrej), żwirku, obroży przeciw pchłom, środków czystości dla kotów, którymi opiekuje się Stowarzyszenie Kocia Becia z Sosnowca. Słodycze oraz wszystkie "dary" dla kociaków można przynosić do sali 212. Na korytarzach szkolnych zostaną wywieszone plakaty informujące o całej akcji, można też zwracać się bezpośrednio do Koordynatora akcji.
Dziękuję za wsparcie.
Koordynator: p. Katarzyna Wolińska
XXII edycja akcji Góra Grosza w SP 20
Od 20 października 2021 r. rusza w naszej szkole kolejna zbiórka monet w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Góra Grosza". Monety od 1 gr do 5 zł będziemy zbierali do 31 maja 2022 r.
Bardzo prosimy, aby chętni uczniowie oddawali swoje woreczki z monetami do wychowawców - pieniądze mają być przeliczone, a woreczek podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka.
Klasy biorą udział w wewnątrzszkolnej rywalizacji i klasa z najwyższą uzbieraną kwotą zostanie nagrodzona.
Koordynatorzy akcji: p. Marta Sierpińska, p. Małgorzata Bujak
Wirusoochrona w SP 20
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2021/2022
Ruszają zapisy na Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych woj. śląskiego w roku szkolnym 2021/2022. Wszystkich chętnych uczniów prosimy o zgłaszanie się do wyznaczonych nauczycieli.
Regulamin i zakres wiedzy i umiejętności oraz wykaz literatury znajdziecie pod linkiem:
Regulaminy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2021/2022
Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe (etap szkolny) dla uczniów zostaną przeprowadzone do końca października 2021 r.
Tytuł laureata konkursu upoważnia ucznia do następujących profitów:
- Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych otrzymują z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną. Jeżeli tytuł laureata został uzyskany po ustaleniu rocznej oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych, to uczeń otrzymuje z tych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną końcową ocenę klasyfikacyjną.
- Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu, na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu laureata. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu najwyższego wyniku.
- Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej (w tym integracyjnej, sportowej, mistrzostwa sportowego, dwujęzycznej, międzynarodowej) lub oddziału integracyjnego, sportowego, mistrzostwa sportowego, dwujęzycznego, międzynarodowego w publicznej szkole ponadpodstawowej ogólnodostępnej, po spełnieniu pozostałych niezbędnych warunków wymaganych do przyjęcia do danego typu szkoły.
Fundusz Inicjatyw Młodzieżowych
Projekt adresowany jest do młodych ludzi od 13. do 26. roku życia.
Celem Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych jest promowanie aktywności wśród młodych ludzi, a także upowszechnianie idei samorządowej. Projekt FIM jest świetną okazją do nauki oraz rozwijania postaw obywatelskich. Dzięki FIM młodzież będzie mogła realizować własne młodzieżowe inicjatywy i projekty.
Jest to efekt wielomiesięcznej pracy Wydziału Oświaty, Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej oraz Młodziezowej Rady Miasta Dąbrowa Górnicza i młodych aktywistów miejskich.
Zachęcamy do pozyskiwania funduszy z programu FIM, bowiem pomoże on rozwinąć wśród młodych ludzi poczucie sprawstwa i odpowiedzialności za otaczającą ich rzeczywistość.
Wszystkie szczegółowe informacje, w jaki sposób pozyskać fundusze, znajdują się w regulaminie i poradniku.
Projekt edukacyjny "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie"
Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13.12.1981 - Pamiętamy".
Koordynatorem projektu jest p. Aneta Mazur
Portal edukacyjny
Zgodnie z zapowiedziami uruchomiony został miejski portal edukacyjny przeznaczony dla uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów dąbrowskich szkół, przedszkoli i placówek. Portal znajduje się pod adresem www.edukacja.dg.pl, natomiast przekierowania do niego znajdują się również na oficjalnej stronie miasta www.dabrowa-gornicza.pl pod nazwą EDUKACJA w zakładkach AKTUALNOŚCI oraz DLA MIESZKAŃCÓW.
Uwaga!!!
Informujemy, iż od 20.09.2021 r. ruszają zajęcia na szkolnej pływalni.
Akcja ,,Pajacyk''
Obiady w ramach dożywiania ,,Pajacyk'' ruszą od 01.10.2021. Uczniowie zakwalifikowani zostaną poinformowane przez dziennik elektroniczny 29.09.2021
Zajęcia na basenie
Informujemy, iż wszystkie zajęcia na basenie do końca tygodnia zostają odwołane.
Gimnastyka korekcyjna
Uprzejmie informujemy o rozpoczęciu zajęć z gimnastyki korekcyjnej. Harmonogram oraz grupy dostępnę są u kierownika zajeć sportowo rekreacyjnych.
Karta rowerowa
Jeśli masz ukończone 10 lat i chcesz uzyskać kartę rowerową to w kółeczku KARTA ROWEROWA zamieszczone są testy do ćwiczeń. Powodzenia
SFINANSOWANIE OBIADÓW W RAMACH AKCJI ,,PAJACYK’’
Osoby zainteresowane OBIADAMI W RAMACH AKCJI PAJACYK proszone są o składanie wniosków do 15 września u kierownika świetlicy. Wniosek dostępny jest w kółku DOKUMENTY DO POBRANIA (MOŻNA NAPISAĆ GO RÓWNIEŻ ODRĘCZNIE) UZASADNIAJĄC GO
KRYTERIA PRZYZNAWANIA POMOCY
W FORMIE DOFINANSOWANI DO OBIADÓW W RAMACH AKCJI ,,PAJACYK’’
w Szkole Podstawowej Nr 20 Z Oddziałami Integracyjnymi im. Gen Wł. Sikorskiego w Dąbrowie Górniczej
- Pomocy udziela się rodzicom, w której występuje:
- problem ubóstwa,
- bezrobocie,
- niepełnosprawność członków rodziny,
- długotrwała lub ciężka choroba,
- wielodzietność,
- samotne macierzyństwo,
- zdarzenie losowe i sytuacja kryzysowa,
- trudności w integracji cudzoziemców.
- Pomoc udzielana jest na pisemny wniosek osoby zainteresowanej.
- Podstawą przyznania świadczenia jest kwalifikacja komisji z posiedzenia którego sporządzany jest protokół.
List Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej
HARMONOGRAM rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 dla poszczególnych klas
Witaj szkoło!
Wakacyjne życzenia
Galeria zdjęć
brak danych