• Orlik

• Regulamin korzystania z Orlika

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

W województwie śląskim w ramach programu „Moje boisko-Orlik 2012” oddano do użytku już ponad 100 wielofunkcyjnych obiektów sportowych. W Dąbrowie Górniczej powstał już piąty Orlik. Tym razem kompleks boisk powstał przy Szkole Podstawowej nr 20, przy ulicy Adamieckiego 12.

Budowę Orlika rozpoczęto pod koniec sierpnia 2011 r., a zakończono na początku listopada. 13 grudnia 2011 r. Uroczyste otwarcie Orlika odbyło się 13 grudnia 2011 r.

Kompleks sportowy przy SP 20 standardowo składa się z boiska piłkarskiego (62x30m), przy którym zamontowano dwie trybuny dla kibiców, maszty oświetleniowe, a także z wielofunkcyjnego boiska do siatkówki i koszykówki. Przy boiskach powstały szatnie z zapleczem sanitarnym oraz parking. Cały obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Od 1 lutego 2012 r. Orlik ruszył przy SP 20 DG.

Boiska są czynne w następujących terminach:

a) planowe zajęcia szkolne dla uczniów dąbrowskich szkół:

poniedziałek – piątek godz. 8.00-16.00

b) boiska dostępne dla wszystkich chętnych:

poniedziałek – piątek godz. 16.00 - 22.00

sobota godz. 10.00 – 22.00

niedziela godz. 10.00 – 22.00

zgodnie z harmonogramem

Więcej szczegółów znajduje się w

Regulaminie porządkowym korzystania z kompleksu boisk sportowych „Moje boisko –Orlik 2012” przy SP 20 DG