• Informacja

• W dniu dzisiejszym 22.01.2023 (niedziela), orlik będzie NIECZYNNY

Za utrudniania przepraszamy

• Informacja

• W dniu dzisiejszym 21.01.2023 (sobota), orlik będzie wyjątkowo otwarty w godzinach od 13:00 do 15:30.

Za utrudniania przepraszamy

• Godziny otwarcia orlika w czasie ferii zimowych

• W dniach od 16.01 do 20.01 2023 r. orlik będzie czynny w godzinach 11:30 - 15:30

W dniach od 21.01 do 22.01 2023 r. orlik będzie czynny w godzinach 11:30 - 15:30

W dniach od 23.01 do 27.01 2023 r. orlik będzie czynny w godzinach 11:30 - 15:30

• Dąbrowska Akcja ZIMA

• Zbliżają się ferie, a to oznacza tylko jedno: przed nami Dąbrowska Akcja Zima.

Jak co roku udowadniamy, że zima w mieście nie musi być nudna. W półkoloniach organizowanych przez dąbrowskie placówki oświatowe weźmie udział 550 dzieci. Ponadto miejskie instytucje przygotowały program warsztatów, animacji czy spotkań. Każdy znajdzie coś dla siebie!
              Sportowe i kreatywne zajęcia jak co roku przygotowały dąbrowskie instytucje:

• Pałac Kultury Zagłębia,
              • Miejska Biblioteka Publiczna,
              • Muzeum Miejskie Sztygarka,
              • Centrum Sportu i Rekreacji oraz stowarzyszenia.
              • W aquaparku Nemo dzieci i młodzież zameldowane na terenie Dąbrowy Górniczej będą mogły bezpłatnie korzystać z basenu przez godzinę dziennie.

Szczegóły i harmonogram Akcji Zima na stronie: https://bit.ly/DabrowskaAkcjaZima2023

• Międzynarodowy Dzień Koszuli

• 13 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Koszuli.

Każdy uczeń, który tego dnia przyjdzie ubrany w koszulę, będzie niepytany.

Do zabawy zapraszamy wszystkich uczniów oraz nauczycieli:-)))

• Konkurs plastyczny „Najciekawsza maska karnawałowa”

• Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

Najciekawsza maska karnawałowa”.

Adresatami konkursu są uczniowie klas I – IV.

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie maski karnawałowej. Prace wykonywane są indywidualnie. Powinny zawierać na odwrocie wizytówkę z imieniem, nazwiskiem, klasą autora.

Technika prac jest dowolna, np. malarstwo, collage, wydzieranka, pastele, techniki mieszane. Format pracy to maska karnawałowa, którą można założyć.

Prace będą oceniane wg kryteriów:

• pomysłowości,
              • zgodności z tematyką,
              • oryginalności.

Prace składamy do 3 lutego do Sali 106 lub Sali 107.

Organizatorzy: A. Teper, M. Piekarska, I. Żelezik

• Zbiórka na rzecz Hospicjum

• „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

Kochani Wolontariusze!!!

Hospicjum to miejsce opieki i wsparcia. Opieka paliatywna i hospicyjna ma za zadanie poprawić jakość życia chorych, łagodzić ich ból. To przede wszystkim towarzyszenie podopiecznym w jak najlepszym wykorzystaniu danego im czasu. W Nowym Roku organizujemy zbiórkę rzeczy, które zostaną przekazane do Hospicjum Sosnowieckiego im. św. Tomasza Apostoła.
              Zbieramy:

• płyny/proszki do prania
              • chusteczki higieniczne wyciągane z pudełka
              • płyny do naczyń
              • mydła w płynie
              • ręczniki papierowe
              • podkłady higieniczne  90x60
              • pieluchy dla dorosłych SENI rozmiar M-L zapinane na rzepy

Zbiórka trwa od 03.01 do 06.02.2023 r.

Dary zostawiamy w opisanym pudle przy wejściu do szatni. Nie zapomnijcie dołączyć karteczki z informacją, od kogo jest ten dar.

Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie!!!

Koordynatorzy akcji: Małgorzata Bujak, Małgorzata Ferdyn