Wykaz podręczników
"Zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Pożegnanie uczniów klas ósmych".
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 miało wyjątkowy charakter dla ogromnej rzeszy uczniów, zwłaszcza ósmoklasistów. Dla nich to był ostatni dzień w szkole podstawowej. Codziennie stawiali tutaj czoła nowym wyzwaniom. Z każdym dniem wiedzieli więcej o świecie, ale przede wszystkim o sobie. Pod okiem nauczycieli
i rodziców każdy z nich dojrzewał do bycia człowiekiem odpowiedzialnym
i szlachetnym.„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,
wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”
(ks. Jan Twardowski)
W atmosferze wzruszenia i radości wszystkim uczniom ósmych klas wręczono upragnione świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Ci spośród nich, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz nienagannej postawie osiągnęli wybitne wyniki
w nauce, otrzymali nagrody i wyróżnienia, a ich rodzice – listy gratulacyjne.Następnie uhonorowano rodziców szczególnie zaangażowanych w bezinteresowną pracę na rzecz naszej placówki, wręczając im podziękowania oraz medale „Przyjaciel Szkoły”.
Po uroczystym ślubowaniu i przekazaniu sztandaru szkoły przedstawicielom klas siódmych nastąpiło wręczenie nagród i podziękowań dla uczniów klas siódmych
i szóstych biorących udział w uroczystości.Zaproszonym gościom, wszystkim pracownikom szkoły, uczniom oraz rodzicom życzymy wiele uśmiechu, radości, słońca, pogody ducha i wszystkiego naj…, naj…, najlepszego.
Natomiast ósmoklasistów żegnamy z bijącym sercem. Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze i najradośniejsze. Mamy nadzieję, że będziecie myślami wracać do bezgrzesznych, szkolnych lat, do naszych wspólnych chwil.
Szkoła nasza uczestniczy w akcji BEZPIECZNE WAKACJE
KONKURS
KONKURS NA NAJLEPIEJ ZORGANIZOWANY WYPOCZYNEK LETNI W MIEJSCU ZAMIESZKANIA - LATO 2019 „WAKACJE: BEZPIECZNIE, ZDROWO I ZABAWNIE”
Regulamin_konkursu_2019.(184776_239465).pdf
zalacznik_nr_1_Zgloszenie_do_udzialu_w_konkursie.(184775_239464).doc
Indywidualna ochrona przed komarami w domu i ogrodzie
Dopalacze
Wycieczka ósmych klas
- 16
Uczniowie ósmych klas od dawna marzyli o wycieczce integracyjnej. Wreszcie udało się. W dniach 10-11 czerwca 2019r. wyjechali na dwudniową wycieczkę do Sandomierza. Po drodze zwiedzili malowniczy zespół pałacowo – parkowy w Kurozwękach. Obejrzeli wnętrza pałacu z salą balową, salonami, tarasem widokowym oraz krużganki. W pokojach muzealnych podziwiali wystawę „Skarby i pamiątki rodu Popielców oraz obrazy Józefa Czapskiego”.
W skwarze upalnego południa odbyli wycieczkę po zagrodzie bizonów znajdującej się tuż za pałacem i będącej największą atrakcją tego miejsca. Dorosłym osobnikom towarzyszyły malutkie bizonięta. W trakcie przejażdżki przewodnik opowiadał o bizonach i ich historii.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Sandomierza. Spacerując po mieście, odkrywali urok gotyckiej Katedry, Bramy Opatowskiej z pięknym widokiem na pobliskie wzgórza i Rynek z malowniczymi kamieniczkami.
Kolejny dzień dostarczył dalszych atrakcji. Chwilę ulgi przed skwarem przyniosło przejście Podziemną Trasą Turystyczną, czyli słynnymi sandomierskimi lochami z XIV i XV wieku. Później: Kościół św. Jakuba z XIII w., dziedziniec Zamku Królewskiego, Collegium Gostomianum i Dom Długosza.
Jako pamiątkę pobytu w Sandomierzu uczniowie otrzymali krówkowe batony – wyrabiane wg dawnej receptury stały się symboliczną pamiątką promującą miasto.
„Oskar i Pani Róża”
W edukację teatralną uczniów naszej szkoły wpisał się udział w przedstawieniu pt. „Oskar i Pani Róża”. W dniu 7 czerwca siódmoklasiści z paniami: Anetą Mazur, Anną Karnią, Anetą Pałką i Anną Wilkus udali się do Teatru Śląskiego w Katowicach, aby obejrzeć sceniczną adaptację bestselleru E.E. Schmitta w reżyserii Grzegorza Kempinskiego. Odtwórcy bohaterów: Alina Chechelska i Marek Rachoń przez cały czas pozostawali na scenie sam na sam z publicznością i dramatycznym tekstem i przez prawie dwie godziny potrafili utrzymać w ciszy i skupieniu młodych widzów. Spektakl to przejmująca lekcja pokory, zadumy. Jak rozmawiać o cierpieniu, samotności i tym, co ostateczne, o śmierci?
Zakończenie roku szkolnego
Uwaga!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w środę 19.06.2019 r. w dwóch turach według poniższego harmonogramu:
8.30 - klasy I - V
10:00 - klasy VI - VIII
Zapraszamy!
Zawody
W dniu 31.05.2019r w naszej szkole odbyły się zawody z pływania z okazji Dnia Dziecka.
Zostały one przygotowane oraz przeprowadzone w ramach projektu edukacyjnego przez uczennice klasy 8 b w składzie: Wiktoria Jagusiak, Iga Stefaniak, Hanna Włodek,Kinga Klasińska, Wiktoria Sokołowska, Amanda Cofała.
Opiekunami projektu była pani mgr Ewa Sokołowska, pani mgr Marzena Zapałowicz.
W zawodach wzięło udział 95 uczestników z klas I-VIII. Medale i dyplomy zostały ufundowane przez Wyższą Szkołę Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.3
Wycieczka do Siewierza
5 i 14 czerwca klasy czwarte i III a pojechały na wycieczkę do Nadleśnictwa w Siewierzu. Dzieci zapoznały się z pracą leśnika, poznały rodzaje lasów i ich warstwową budowę. Dzięki tablicom interaktywnym mogły usłyszeć odgłosy wszystkich zwierząt żyjących w lesie i je rozpoznawać. Jednak najwięcej radości sprawiło dzieciom pieczenie kiełbasek i zabawy na świeżym powietrzu. Ta wycieczka uświadomiła nam jak łatwo jest zaprószyć ogień w lesie i narazić żyjące tam zwierzęta na niebezpieczeństwo.
Koncert kameralny w PKZ kl. IA
Dnia 5 czerwca 2019 r. uczniowie kl. Ia wraz z wychowawczyniami: U. Michalską, K. Kocioł byli na kameralnym koncercie umuzykalniającym ,,Bajkowe przeboje” w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Był to koncert w wykonaniu muzyków Filharmonii Śląskiej, którzy w atrakcyjny i przystępny sposób popularyzują muzykę klasyczną wśród dzieci. Podczas spotkania można było usłyszeć i zobaczyć z bliska prezentowane instrumenty dęte, a wykonawcy angażowali do zabaw z dźwiękiem w roli głównej. Była to przygoda z bajkową muzyką, z melodiami znanymi z baletów, musicali i filmów dla dzieci. Audycja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników, pobudziła ich uwagę słuchową, a także zachęciła do tańca.
Miasteczko ekologiczne
Klasa I c wzięła czynny udział w Miasteczku Ekologicznym, które pojawiło się na naszym szkolnym Orliku. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób dbać o naszą planetę i co robić, aby jej nie szkodzić. Jedno jest pewne - rosną nam mali ekolodzy, którzy dobro Ziemii stawiają na pierwszym miejscu!
Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć.
17
Półkolonie letnie
Teminy:
I turnus – 24.06. - 05.06.2019r.
II turnus – 08.07. - 19.07.2019r.
Wnioski przyjmowane są do 10.06.2019r.
Informacje o zakwalifikowaniu się na półkolonie zostaną przekazane przez dziennik elektroniczny.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem: regulamin.doc
Wycieczka klasy I a, I b i I c do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu
Dnia 30 maja 2019 r. uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami: U. Michalską, K. Kocioł, D. Dziurdzią i J. Górnik uczestniczyli w wycieczce do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Głównym celem wycieczki było utrwalenie i poszerzenie wiadomości dotyczących znajomości otaczającej przyrody oraz integracja dzieci.
W czasie wycieczki uczniowie podziwiali piękno ojczystej przyrody na terenie Beskidu Śląskiego w Ustroniu Zawodziu. Mieli możliwość obcowania z naturą w bliskości starodrzewia bukowego. Podążając ścieżkami przyrodniczo – dydaktycznymi podziwiali i rozpoznawali różne gatunki roślin i zwierząt. Dzieci zapoznały się również z wieloma tablicami edukacyjnymi rozmieszczonymi na terenie parku, które były cennym źródłem informacji o trybie życia zwierząt oraz funkcjonowaniu różnych ekosystemów. Niebywałą atrakcją dla uczestników wycieczki była stacja ptaków drapieżnych obsługiwana przez wykwalifikowanych sokolników. Dzieci z zainteresowaniem oglądały loty skrzydlatych drapieżników: orła, sokoła, myszołowa i jastrzębia. Zapoznały się z budową, trybem życia i sposobem polowania tych pięknych ptaków. Obserwowały loty sów. Na rozległym terenie parku dzieci także podziwiały, karmiły i głaskały dzikie zwierzęta: jelenie, sarny, daniele, muflony, dziki z małymi warchlakami, kozy czy alpaki. Wiele radości sprawił wszystkim spacer ,,Alejką bajkową”, gdzie była okazja spotkać się z bohaterami znanych bajek.
Leśny Park Niespodzianek to idealne miejsce na wypoczynek i na prowadzenie żywej lekcji przyrody. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń i stała się bogatym źródłem wiedzy o ojczystej przyrodzie. Mimo deszczowej pogody wszyscy wrócili zadowoleni. W świetny sposób połączyliśmy bowiem przyjemne z pożytecznym - naukę z rozrywką.
Wycieczka do Warszawy
W dniach 9-10 maja 2019 roku klasy siódme uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Program wycieczki był bardzo bogaty. Zobaczyliśmy Stare Miasto, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza i spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem. Następnie zwiedziliśmy wnętrza Zamku Królewskiego. Dzień podsumował wjazd super szybką windą (6 m/s) na taras widokowy na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, z którego podziwialiśmy panoramę miasta próbując wypatrzeć mieszkanie Roberta Lewandowskiego. Zmęczeni i pełni wrażeń zakwaterowaliśmy się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym. Noc była długa... Wypoczęci i wyspani wczesnym rankiem udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, a następnie na Stadion Narodowy. Po obiedzie spędziliśmy kilka godzin w Centrum Nauki Kopernik. Pobyt w Warszawie zakończyła wizyta w Gelaterii, gdzie próbowaliśmy nieznanych dotąd smaków lodów. Szczęśliwi i pełni wrażeń, przed północą dotarliśmy pod szkołę. Bardzo spodobała nam się Warszawa i na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy.
Pozostałe zdjęcia znajdują się w galerii.
Zebranie informacyjne dla kandydatów klas 1
Dyrektor Szkoły Podstawowej SP 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej zaprasza rodziców przyszłych klas I na zebranie informacyjne w dniu 27.06.2019 na godz. 16.30.
"Miej Obraz Osoby Niewidomej"
Fotografie ze spotkań z dziećmi, jakie miały miejsce 14 i 15 maja, w ramach projektu Integracyjny Program Edukacyjny "Miej Obraz Osoby Niewidomej" realizowany przez Fundację "Wygrajmy Razem".
Zdjęcia można pobrać z tego linku;
Projekt eTwinning "Miejsca znane i nieznane"
Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w projekcie eTwinning. Wraz z naszymi partnerskimi szkołami z Niemiec i Angli odkrywaliśmy miejsca znane i nieznane w trzech krajach: Polsce, Niemczech i Anglii. Uczniowie z klasy 5 D przygotowali projekty o Londynie, uczniowie klas 8 i 6A przygotowali projekt o miejscach ciekawych w Niemczech. Końcowy efekt ich pracy można oglądać na tablicy na korytarzu szkolnym. Nauczyciele koordynujący działania: Sylwia Chołuj, Klaudia Wieczorek-Kozieł, Marzena Miglus.
Prelekcja dla rodziców klas 6.
Podczas zebrań klas 6 a i 6 b odbyło się spotkanie rodziców z panią Ewą Karolczak-Wawrzałą, która prowadzi grupę wsparcia dla rodziców dzieci uzależnionych. Na spotkaniu pani Karolczak opowiadziała zebranym jak wyglądało jej życie z synem, który zażywał narkotyki i dopalacze. Sygnalizowała rodzicom na co powinni zwrócić uwagę podczas obserwacji swoich dzieci, jakie są pierwsze sygnały uzależnienia oraz sposoby ochrony. Nauczyciele odpowiedzialni za organizację - Sylwia Chołuj, Beata Pyrkowska-Magdziak.
Procedura
Archiwum Aktualności